Vsako leto v poletnih mesecih socialno ogroženim družinam omogočimo letovanje v Portorožu. Program letovanja oblikujejo in izvajajo naši strokovni delavci, njegov namen pa je razbremeniti in nuditi psihično oporo družinam, ki poleg materialnega pomanjkanja pogosto trpijo tudi zaradi neurejenih družinskih odnosov, alkoholizma, nasilja, bolezni ipd.
Študentske družine in mamice so deležne pomoči v obliki rednih prehranskih paketov ter spremljanja in svetovanja. Vsi, ki potrebujete tovrstno pomoč, se lahko oglasite v prostorih Slovenske karitas na Kristanovi ulici 1 ob sredah dopoldne.
Posebno pozornost na Škofijski karitas Ljubljana že od vsega začetka namenjamo pomoči otrokom in šolarjem.
Za pomoč in svetovanje glede pravnih zadev se lahko oglasite v sprejemni pisarni na Poljanski cesti 2, kjer boste dobili vse potrebne informacije in se dogovorili za razgovor s pravnico.
Počitnice so namenjene starejšim prostovoljcem Župnijskih in Škofijske karitas. Zanje pripravimo pester program, prilagojen njihovim potrebam in interesom. Velik del je namenjen pogovornim delavnicam, ki se nanašajo na prostovoljsko delo, vprašanja in izzive, s katerimi se pri delu srečujejo naši prostovoljci, izmenjavi izkušenj in povezovanju.
Izposoja invalidskih in ortopedskih pripomočkov je namenjena predvsem tistim, ki do njih niso upravičeni preko Zavoda za zdravstevno zavarovanje, in vsem, ki nimajo sredstev za najem ali nakup pripomočka.
Za vse potrebne informacije glede izposoje smo vam na voljo v času uradnih ur na naši telefonski številki.
Pomoč beguncem, tujcem in azilantom poteka v okviru pomoči socialno ogroženim družinam v obliki materialne pomoči in svetovanja ter spremljanja. Na razgovor pri socialni službi se lahko prijavite v sprejemni pisarni na Poljanski cesti 2, razgovori potekajo ob četrtkih med 9. in 12. uro.
Že več kot 20 let pod okriljem Škofijske karitas Ljubljana potekajo tabori slepih. Organizirajo in vodijo jih mlajši prostovoljci, na taborih sodelujejo tudi spremljevalci slepih in slabovidnih oseb. Vsako leto v različnih krajih Slovenije potekata zimski in poletni tabor. Pri oblikovanju programa se povežemo z lokalnimi prebivalci, ki udeležencem taborov predstavijo svoj kraj, njegove znamenitosti in običaje. Na taborih potekajo različne delavnice, poskrbljeno je tudi za športne aktivnosti.
V Bosni in Hercegovini denarno podpiramo projekt ljudske kuhinje v Sarajevu Jelo na kotaćima ter mednarodni delovni tabor dijakov in dijakinj Škofijske klasične gimnazije.
Od septembra 2018 do konca decembra 2020, Škofijska karitas Ljubljana sodeluje v projektu SOPA (Skupaj za odgovoren odnos do alkohola), ki ga izvaja Nacionalni inštitut za javno zdravje. Škofijska karitas Ljubljana deluje v okviru kratkega ukrepa 3, ki se nanaša na pristop, ki poteka v okolju izvajalcev, ki delujejo na področjih dobrodelnih organizacij in verskih skupnosti/organizacij. Pristop temelji na informiranju in usmerjanju posameznikov z deljenjem gradiva in organiziranjem izobraževanj/delavnic na temo zdravega življenjskega sloga ter z usmerjanjem posameznikov k strokovnjakom, ki izvajajo bolj poglobljen pristop. S pristopom SOPA želimo zmanjšati negativne posledice škodljivega pitja alkoholnih pijač na različnih ravneh posameznikovega življenja, ter vzpostaviti odgovoren odnos do pitja alkohola.
Dejavnosti in programi, ki potekajo v okviru Župnijskih karitas, potekajo v skladu s programi pomoči Škofijske karitas Ljubljana, ki določa smernice in merila za nudenje pomoči ter nudi materialno in strokovno podporo. Pomoč, ki jo nudijo Župnijske karitas:
Poleg dela s prejemniki pomoči prostovoljci Župnijskih karitas organizirajo tudi izobraževanja na ravni župnij in dekanij, srečanja in romanja za prostovoljce ter koncerte in akcije za zbiranje pomoči.
Poleg dela s prejemniki pomoči, prostovoljci Župnijskih karitas organizirajo tudi izobraževanja na ravni župnij in dekanij, srečanja in romanja za prostovoljce ter koncerte in akcije za zbiranje pomoči.